Folklórna skupina Čaklov

Folklórna skupina ČAKLOV vznikla v roku 1987. Najprv to bola mužská spevácka skupina. O rok neskôr sa zúčastnila okresnej súťaže folklórnych speváckych skupín, kde zvíťazila a postúpila na krajskú súťaž do Bardejova. V roku 1990 sa k mužskej speváckej skupine pridali ženy. Je to malá skupinka milovníkov folklóru, ktorá sa zameriava na uchovávanie a scénické spracovávanie piesní a najmä zvykov z obce a blízkeho okolia.
Pravidelne sa úspešne zúčastňuje okresných a krajských súťaží a prehliadok. V roku 1994 s programovým blokom Večar viľijovi získala na Celoštátnej súťažnej prehliadke Nositelia tradícií hlavnú cenu. A od r. 1998 môžeme tieto krásne vianočné zvyky každoročne počúvať na štedrý deň v rozhlase a v roku 2008 sú zaznamenané aj v televízii. V roku 1994 i o rok neskôr sa s programovým blokom Krstiny predstavila divákom na FF vo Východnej. Skupina sa zúčastnila Medzinárodného folklórneho festivalu v Rumunsku a v Poľsku. Na svojom konte má dva CD nosiče s piesňami zo svojho repertoáru (2002, 2013 – „Kedz nam u Čekľove hudaci zahrali…“).
V súčasnosti môže divákom ponúknuť päť monotematických programových blokov: Čepčenie mladuchy, Večar viľijovi, Krstiny, Priadky, Dožinky, Čepeňe nevesti, Vidzvihovaňe mladich a Kudzeľna chiža.
Skupinu vedú Božena Dravecká a Ing. Jaroslav Porubän.
Aj túto folklórnu skupinu môžete pozvať na svoje festivaly, ale aj iné podujatia na prezentáciu ich programových blokov i na kratšie vystúpenia.

FSK Čaklov

Kontakt:
Božena DRAVECKÁ – vedúca skupiny,
tel.: 0949 233 148,
e-mail: fskcaklov@gmail.com

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *